איך לבחור כלב שיתאים לכם

החלטתם לאמץ כלב בשעה טובה ומוצלחת, אבל אין לכם מושג איך לבחור כלב שיתאים לכם?  רגע לפני שאתם מאמצים את הכלב הראשון שאתם פוגשים,  הנה כמה נושאים שכדאי לבדוק, על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. כלב הוא מקור לאושר גדול, אך חשוב לזכור שגידולו טומן בחובו גם אחריות גדולה והתחייבות לשנים ארוכות. החדשות הטובות הן, שלכל אחד מחכה אי שם הכלב שמתאים לו. כל מה שצריך לעשות הוא לדעת לבחור.

1. מעורב או גזעי? הדבר החשוב ביותר לדעת הוא שכלב מעורב הוא לא פחות יפה, חמוד, חכם או אוהב מכלב גזעי, ויש האומרים שאפילו להפך. כלב שאומץ ממכלאה יהיה אסיר תודה לנצח על שהוצאתם אותו משם והענקתם לו בית חם. אם תחליטו לרכוש כלב גזעי זו זכותכם – אך לפני שאתם עושים זאת, למה שלא תבקרו במכלאה הקרובה לביתכם? מי יודע – אולי תמצאו שם כלב בדיוק מהגזע שחיפשתם, או תתאהבו באופן ספונטני באחד הדיירים.

2. איזה גזע לבחור? על השאלה הזאת אין תשובה אחת, והיא תלויה בראש בראשונה בכם. האם יש לכם גינה, או שאתם גרים בדירה קטנה בעיר? האם יהיה לכם זמן להשתולל עם כלב אנרגטי, או שאתם מעדיפים "שטיח" שיתכרבל יחד אתכם על הספה מול הטלוויזיה? ואולי בכלל אתם מחפשים כלב שמירה,  שיבריח את השכנים החטטניים? רק אחרי שתענו על השאלות הללו, תוכלו להחליט איזה סוג כלב מתאים לכם.  לא מכירים אף גזע? אין בעיה. התחילו את המסע בוויקיפדיה, והתחילו לקרוא על הגזעים השונים.

3. כלב קטן או גדול? לכל הגזעים והמינים יתרונות וחסרונות משלהם. רבים מהגזעים הגדולים מתאפיינים במזג נוח להפליא, ויהיו חברים נהדרים לילדים. מצד שני, אם אתם בונים על הילדים שיוציאו את הכלב לרוב הטיולים, אולי עדיף לבחור גזע קטן שעליו יוכלו להשתלט ללא קושי.

4. גור או בוגר? אין בעולם דבר מתוק יותר מגור כלבים פרוותי וצפצפני, ואם יש לכם ילדים קטנים, הרי שעבורם גור הוא התגשמות כל החלומות. יחד עם זאת, חשוב לזכור שגידול גור כרוך בלא מעטים נזקים – החל מרהיטים ונעליים מכורסמים, ועד פיפי וקקי בבית לתקופה של מספר חודשים. אם אתם מוכנים לזה נפשית, לכו על זה. אם אין לכם זמן או יכולת לחנך כלב לעשיית צרכים בחוץ, אמצו כלב בוגר שכבר עבר תהליך חינוך.

5. זכר או נקבה?  בדרך כלל, נקבות נוטות להיות מעט רגועות יותר מהזכרים, נחשבות קלות יותר לאילוף ומסתבכות פחות בקרבות על טריטוריה. הן גם מטילות את מימיהן בפעם אחת או פעמיים במהלך טיול, בניגוד לזכרים שאצים לסמן טריטוריה תחת כל עץ רענן, ולכן הטיולים אתם יהיו ארוכים יותר. מצד שני, זכרים יהיו לרוב שומרים טובים יותר, ומה לעשות – הם גם גדולים ומרשימים יותר מהנקבות. זכרו: עם אילוף נכון (וכמובן, סירוס ועיקור) – שני המינים יהיו בני לוויה נהדרים.

בהצלחה!

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם