איך לבחור סיסמה חזקה במיוחד

סיסמה חזקה היא אחד מאמצעי האבטחה הבסיסיים שיש ברשותנו כדי להגן על פרטיותנו והמידע שלנו. אמנם, גם סיסמה חזקה במיוחד לא מהווה הגנה מושלמת, אך ככל שתהיה מורכבת יותר כך יהיה קשה יותר לנחש או לפצח אותה. הנה כמה טיפים לבחירת סיסמה חזקה:

1. אל תכללו פרטים אישיים כמו שמות, תאריכי לידה, כתובות, מספרי טלפון או מספר תעודת זהות.

2.  הימנעו מצירופים שכיחים כמו 1234, המילה password  עצמה וכו'.

3. כמה שיותר ארוך – יותר טוב. סיסמה חזקה צריכה להכיל שמונה תווים לפחות, כאשר העיקרון המנחה הוא: ככל שהסיסמה תהיה ארוכה יותר, כך יהיה קשה יותר לפצח אותה.

4. אל תספקו באותיות בלבד או מספרים בלבד. שלבו יחד אותיות ומספרים, תווים מיוחדים (כגון *&^!) וכן אותיות גדולות וקטנות באנגלית.

5.  נסו להשתמש במחולל סיסמאות, שיצור עבורכם סיסמה מורכבת. אם אתם חוששים שלא תזכרו את הסיסמה, חשבו על דרך יצירתית לגבות אותה. למשל: חלקו את הסיסמה לשלושה חלקים, כתבו כל חלק על פתק נפרד ושמרו את הפתקים בנפרד.

6.  המציאו נוסחה משלכם ליצירת סיסמה שתוכלו לזכור. למשל: צירוף של כמה מלים קצרות יחד למילה אחת ארוכה וחסרת משמעות, והוסיפו לה תווים מיוחדים או מספר שמשמעותו ידועה רק לכם.

7. נוסחה נוספת ליצירת סיסמה חזקה יכולה להיות החלפת תווים לפי מפתח שידוע רק לכם. למשל, החליפו את האות האנגלית O בספרה אפס, את הספרה 1 בסימן קריאה וכו'.

8. בדקו את חוזק הסיסמה שלכם בשירותים כמו Password Meter.

9. אל תשתמשו באותה סיסמה לכל שירותי הרשת שלכם. שירות מייל, פייסבוק, חשבון הבנק –  כל אחד מאלה צריך להכיל סיסמה שונה וחזקה.

10. החליפו סיסמאות לעתים קרובות. אם אתם מפוזרים, קבעו לעצמכם תזכורת חודשית ביומן, והחליפו את כל הסיסמאות לשירותי הרשת שלכם ביום קבוע.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם