איך לבחור סמארטפון: מדריך מקוצר

רוצים לשדרג את הסלולרי, אבל לא יודעים באיזה סמארטפון לבחור? מתלבטים בין כמה דגמים? הנה כמה נקודות עיקריות שכדאי להתייחס אליהן, רגע לפני שאתם ניגשים לחנות לבחור סמארטפון חדש:

1. מחיר. התקציב שקבעתם לעצמכם לרכישת סמארטפון יכול לסנן עבורכם בקלות לא מעט מכשירים. בגדול, הסמארטפונים מתחלקים לשלוש משפחות: מכשירי פרימיום, מכשירי ביניים ומכשירים מוזלים. אם אתם מוגבלים מבחינת תקציב, אתם יכולים לבחור במכשיר ביניים או בדגם ישן יותר של מכשיר פרימיום.

2. שימושים עיקריים. לפני שאתם ניגשים לבחירת סמארטפון, ערכו רשימה של השימושים העיקריים שלכם בסמארטפון. האם אתם מבלים שעות במשחקים? משתמשים במכשיר בעיקר לצרכי עבודה, או צלמים חובבים שזקוקים למצלמה טובה? הבנת השימושים העיקריים שלכם תעזור לכם לסנן את המכשירים הרלוונטיים ביותר, מבין אלה שעומדים בתקציב שלכם. כך למשל, אם אתם צופים בסרטים רבים, אולי תעדיפו מכשיר עם מסך גדול יותר (פאבלט). אם אתם מסתפקים בווטסאפ וקריאת מייל, אולי תוכלו להסתפק במכשיר פשוט וזול יותר.

3. גודל מסך. למרות שיצרניות הסלולר נוטות להגדיל את המסכים עוד ועוד, לא כולם מסתדרים עם מסכי הענק. אתם עשויים למצוא שלא נוח לשאת אותם בכיס האחורי של המכנסיים, שאתם מאמצים את האצבעות בניסיון לשלוט בטלפון ביד אחת או שהוא מסורבל מדי עבורכם אם אתם נוהגים לצאת לריצה עם הסמארטפון צמוד.

4. מערכת הפעלה. אם כבר היה לכם סמארטפון בעבר, סביר להניח שאתם מכירים את מערכת ההפעלה שלו, על חסרונותיה ויתרונותיה. השאלה היא, האם אתם מרוצים ושואפים להמשיך עם אותה מערכת הפעלה, או שאתם מוכנים לנסות משהו חדש. אם זה הסמארטפון הראשון שלכם, או אם אתם פתוחים למערכת הפעלה חדשה, קחו את הזמן לבחון את היתרונות והחסרונות של כל אחת.
ל-iOS של אפל, למשל, יש יתרונות רבים בכל הנוגע לעדכון תוכנה – את כל המכשירים, גם הישנים יותר, ניתן לשדרג לגרסאות החדשות ביותר מייד עם צאתן. אנדרואיד, לעומת זאת, היא מערכת הפעלה מבוזרת שמתפרסת על מגוון מכשירים מיצרניות שונות, ולכן מועד עדכון הגרסה משתנה בין היצרניות, ואתם עלולים למצוא את עצמכם ממתינים לו זמן רב.
מצד שני, כל המדיה (תמונות, מוזיקה וכו') ב-iOS מנוהלת באמצעות תוכנת אייטיונז, ומי שהתנסה בה בעבר יודע שהיא מסורבלת למדי ולא ידידותית למשתמש. זאת, בעוד ניהול המדיה באנדרואיד פשוט ואינטואיטיבי בהרבה.

5. נפח אחסון. רוב המכשירים המוצעים היום מגיעים במספר נפחי אחסון, החל מ-8GB ומעלה. ככל שנפח האחסון במכשיר גדול יותר, מחירו עולה בהתאם. בחלק מהמכשירים תוכלו להגדיל את נפח האחסון באמצעות כרטיס חיצוני, ובעוד באחרים מה שקניתם זה מה שיש. כעת מה שנותר לכם הוא לבחון את הרגלי השימוש והאחסון שלכם. האם אתם משתמשים בטלפון כנגן ושומרים עליו מאות שירים? האם אתם אגרני תמונות כפייתיים? האם יש לכם סרטוני וידאו רבים על המכשיר?  ואולי אתם בכלל אנשי ענן, שמאחסנים את כל המדיה בשירותים כמו דרופבוקס או אייקאלוד, ולכן נושא האחסון על גבי הטלפון פחות משנה לכם?

6. חיי סוללה. אחת החולשות העיקריות של סמארטפונים כיום, היא כידוע, נושא הסוללה. אפליקציות כבדות או אפליקציות רבות שרצות ברקע זוללות את משאבי הסוללה וגורמות לכך שלא פעם אנחנו צריכים להטעין את הסמאראטפון במהלך היום, או להשתמש בסוללה ניידת. אפשר, כמובן, לבדוק את הנתונים היבשים באשר לאורך חיי הסוללה שמספקת כל יצרנית, אבל עדיף בהרבה לעשות סקר קצר בין חברים, ולשאול אותם לכמה זמן מספיקה להם הסוללה בשימוש יומיומי ממוצע.

7. עמידות במים ובאבק. לא מעט סמארטפונים כיום מגיעים עם עמידות במים ובאבק כחלק אינטגרלי מהמכשיר. אם אתם מהאנשים ה"קלאמזיים" שנוטים להפיל מכשירים לאסלה באופן עקבי או נחשפים לאבק ולחול ביומיום, פונקציה זו עשויה להיות חיונית עבורכם.

טיפים נוספים:

  • אל תסתפקו בקריאת המפרטים היבשים. שאלו חברים עם סמארטפונים שונים האם הם מרוצים מהמכשיר, ומה החסרונות העיקריים שלו.
  • אל תקנו על סמך תמונה. אם לא התנסיתם במכשיר אצל אחד מחבריכם, חפשו חנות שבה תוכלו להתרשם מהמכשיר במציאות ו"להרגיש" אותו קצת.
  • בחרתם סמארטפון ואינכם זקוקים לו בדחיפות? הציצו באמזון לפני הרכישה. הזמנת מכשיר מחו"ל (באמצעות חברת שילוח) יכולה לעתים לחסוך לכם כמה מאות שקלים. הקפידו רק להזמין מחנויות אמינות ומוכרות, ואל תשכחו לוודא שמדובר במכשיר חדש מהקופסה.
  • אם אתם מתקשים להחליט בין שני סמארטפונים של יצרניות שונות, בחרו בזו שמציעה תנאי אחריות טובים יותר.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם