איך לדעת אם נחסמתם בוואטסאפ

נדמה לכם שאיש קשר חסם אתכם בוואטסאפ, אבל אינכם בטוחים? וואטסאפ, כמו רשתות חברתיות אחרות, לא מעדכנת את המשתמשים כאשר מישהו חוסם אותם, כיוון שהיא מכבדת את פרטיותו של החוסם. למרות זאת, יש כמה רמזים לכך שאמנם נחסמתם בוואטסאפ.

1. שורת ה"נראה לאחרונה". בדרך כלל, מתחת לשמו של איש הקשר מופיע השורה "נראה לאחרונה" או "Last seen", המציינת את המועד האחרון בו היה איש הקשר פעיל בוואטסאפ. אם שורה זו נעלמה פתאום, ייתכן שהסיבה לכך שהיא שנחסמתם. כמו כן, לא תראו את הכיתוב "מחובר" ("Online") מתחת לשמו של איש הקשר. יחד עם זאת, לא כדאי להיכנס מייד לפניקה – משתמשים רבים מעלימים את חותמת הזמן הזו מרצונם (ניתן לעשות זאת בהגדרות האפליקציה), כחלק משמירה על פרטיותם. ובקיצור: היעלמות חותמת הזמן היא רמז ראשון, אך עדיין לא סימן בטוח.

2. סימן ביקורת יחיד (וי). כאשר אתם שולחים הודעה בוואטסאפ, אתם יכולים לראות תמיד סימן ביקורת אחד (וי אחד) כאשר ההודעה נשלחה, ושני סימני ביקורת כאשר ההודעה נמסרה. אם נחסמתם על ידי איש קשר, ההודעה שלכם לא נמסרת למעשה, ולכן סימן הביקורת יישאר תמיד אחד.

3. שינויים בפרופיל. כאשר אתם חסומים על ידי חבר, אתם לא רואים את השינויים האחרונים שהוא ביצע בפרופיל שלו. כלומר, גם אם הוא שינה את תמונת הפרופיל או את הסטטוס האישי שלו, אתם לא תראו זאת – אלא רק את התמונה והסטטוס הישנים. את הנקודה תוכלו לבדוק רק באמצעות חבר משותף, שיוכל לומר לכם איזו תמונה או סטטוס הוא רואה. אם דרך החבר אתם רואים סטטוס או תמונה שונים הרי שבמקרה זה, צר לנו לבשר לכם, המשמעות היא שנחסמתם.

אז מה עושים אם מישהו חסם אתכם? ובכן, החדשות הרעות הן שאין לכם ממש מה לעשות. וואטסאפ נותנת לכל משתמש את הזכות לחסום את מי שהוא רוצה, ואין דרך לעקוף את זה. אבל אם מותר לנו לנחש, אם נחסמתם בוואטסאפ, כנראה שיש לכם מושג מה הסיבה לכך. כל מה שאתם יכולים לעשות הוא לבקש מהאדם שחסם אתכם לשחרר את החסימה, או פשוט לקבל את המצב כמו שהוא ולהמשיך הלאה.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם