איך יודעים שהגיע הזמן להתפטר: 5 שאלות מפתח

המחשבה כי הגיע הזמן להחליף עבודה חולפת לכם בראש יותר מדי פעמים בזמן האחרון? יכול מאד להיות שבאמת הגיע הזמן. אבל איך תדעו האם באמת הגיע הזמן להחליף עבודה, או שמדובר רק במשבר חולף? הנה כמה שאלות שכדאי לכם לשאול את עצמכם לפני שאתם מגיעים למסקנה הסופית. אם עניתם בחיוב לשאלה אחת או יותר, ייתכן מאד שהגיע הזמן לשינוי.

1. החברה במצב רע? קיצוצים נרחבים, סבב פיטורים, הפסדים כספיים משמעותיים – כל אלה אינם מבשרים טובות באשר למקום העבודה שלכם. אם אתם חשים שהאדמה רועדת מתחת רגליכם, או שהחברה עומדת בפני סגירה או פשיטת רגל, ייתכן שכדאי להקדים תרופה למכה ולחפש מקום עבודה יציב יותר.

2. הבוס ממרר לכם את החיים? ליחסים עם הבוס הישיר השפעה מכרעת על עבודתכם. אם אתם חשים לאורך זמן שהבוס מתנכל לכם, שאינו מעריך אתכם, מונע מכם להתפתח ולהתקדם או אף משפיל אתכם, ואם עשיתם כל מה שביכולתכם כדי לפתור את המצב אך ללא הועיל – אולי הגיע הזמן לנופף לו לשלום, ולעבור הלאה למקום בו יעריכו יותר את תרומתכם.

3. הגעתם לתקרת הזכוכית? חשים שאין לכם לאן להתקדם, שסימנתם וי על כל המטרות שהצבתם לעצמכם בתחילת הדרך או שלארגון כבר אין מה להציע לכם יותר? ייתכן שהגעתם לתקרת הזכוכית, והגיע הזמן לשאת עיניים לארגון אחר, שיציע לכם אופק קידומי או תפקיד מאתגר יותר.

4. נסיבות החיים שלכם השתנו? התחלתם לעבוד כשהייתם רווקים נמרצים, ועכשיו אתם נשואים עם ילדים, שמתקשים לחלק את הזמן בין המשפחה למשרד? עברתם לעיר מרוחקת מהמשרד ואתם פשוט לא יכולים לעמוד בנסיעות יותר? יש לכם משכנתא על הראש והמשכורת הנוכחית פשוט לא מספיקה לכם? יכול להיות שהשינוי בחייכם מחייב אתכם לקחת את הצעד הנוסף הבא, ולמצוא עבודה חדשה שתתאים יותר לנסיבות החדשות.

5. קשה לקום בבוקר? הבוס שלכם נהדר, המשכורת סבירה, החברה במצב יציב ועדיין אתם חשים שפשוט אין לכם חשק ללכת לעבודה בבוקר? אתם כבר לא מתרגשים מכלום, חשים תקועים או שפשוט נמאס לכם? אולי פשוט הגעתם למיצוי. אם כבר לא כיף לכם לבוא לעבודה יותר, אם אתם מסתכלים בשעון כל רבע שעה ומחכים שהזמן יעבור, אם איבדתם את הסבלנות – אולי פשוט הגיע הזמן לעשות שינוי, ולחפש אתגרים חדשים.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם