איך להיפטר מריח רע מהפה: 10 טיפים

ריח רע מהפה (או בשמו המקצועי "באשת הפה") הוא מטרד רציני, שבמקרה הרע יגרום לחברים שלכם לתפוס מכם מרחק ביטחון בזמן שיחה, ובמקרה העוד-יותר-רע מעיד על בעיה רפואית שדורשת טיפול. איך מתמודדים עם הבעיה המסריחה? הנה כמה טיפים:

1.  צחצחו שיניים ביסודיות. אחת הסיבות העיקריות לריח רע מהפה היא היגיינת פה לקויה. צחצחו לפחות פעמיים ביום, והגיעו לכל המקומות ה"קשים": בין השיניים, בקו התפר שבין השיניים לחניכיים, שיני הבינה וכו'.

2.  הברישו את הלשון. השתמשו במברשת ייעודית ללשון (אותה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת) וגרדו בעדינות מהלשון את השכבה הלא סימפטית של בקטריות ושאריות מזון שהצטברה עליה. אל תזניחו את החלק האחורי של הלשון, הקרוב ללוע, כיוון שעליו נוטות להצטבר רוב הבקטריות.

3. השלימו את הצחצוח עם חוט דנטלי. שאריות מזון ש"פוספסו" בצחצוח ונתקעו בין השיניים עלולות להירקב, ולגרום לריח רע מהפה. שימוש בחוט דנטלי הוא הדרך הטובה ביותר להיפטר משאריות אלה ולשמור על פה נקי.

 4. השתמשו במי פה. שימוש במי פה נחשב אפקטיבי, ולכן מומלץ להקפיד על שימוש קבוע. כדי להגביר את האפקטיביות, השתדלו לא לאכול ולשתות מיד לאחר השימוש במי הפה. חשוב לרכוש מוצר שאינו מכיל אלכוהול, שגורם לייבוש הפה ועלול רק להחריף את הבעיה.

 5. לעסו מסטיק ללא סוכר. נאמר זאת כך: ככל שהפה יבש יותר, כך הוא מסריח יותר. לכן, מסטיק יעיל לא רק בשל ריח המנטה המידי ש"מסווה" את ריח הפה, אלא בעיקר בשל העובדה שהוא מעודד ייצור רוק ומונע יובש. אינכם מחסידי המסטיק? תוכלו ללעוס זרעי שומר, ציפורן או הל שיתנו אפקט דומה.

 6. שטפו את הפה במים. העבירו את המים מצד לצד בחלל הפה, למשך 20 שניות לפחות. כך גם תשטפו שאריות מזון, וגם תלחלחו את הפה. אתם יכולים להוסיף לשטיפות אלה כפית מלח או כמה טיפות מיץ לימון. מומלץ לעשות זאת לאחר הארוחה, אם אין באפשרותכם לצחצח (למשל, יום במהלך העבודה).

 7. הימנעו ממאכלים חריפים. בצל, שום, אנשובי וכל מזון חריף אחר בעל ניחוח עז יגרום לכם להדיף ריח רע מהפה לאורך זמן. אם אינכם יכולים להימנע מאכילת מזון כזה, לפחות צחצחו שיניים ביסודיות מיד לאחר הארוחה.

8. הימנעו ממאכלים מייבשים. קפה, אלכוהול, סוכר – כל אלה גורמים לייבוש הפה, ועל כן תורמים להיווצרות הריח הרע מהפה. גם עישון, כמובן, מחריף את הבעיה. 

9. אכלו פחמימות. גופנו צריך אנרגיה. מחסור בפחמימות יגרום לגופנו לפרק שומנים לצרכי אנרגיה. תוצרי פירוק זה נקראים קטונים, והם מתאפיינים בריח רע במיוחד. אגב, כשאנו אומרים פחמימות, אנחנו לא מתכוונים רק ללחם או לפסטה. גם בננה היא מקור מצוין ובריא לפחמימות.

10. אכלו ירקות ופירות קשים, ועשירים בסיבים תזונתיים, כמו גזר, סלרי ותפוח, שגם יסייעו בהורדת הפלאק המצטבר על השיניים.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם