איך להיפטר מריח של שתן חתולים: עצות שימושיות

חתולים. אתם יכולים לאהוב אותם, אתם יכולים לשנוא אותם, אבל אתם לא יכולים להישאר אדישים אליהם.  אם אתם, כמונו, נמנים עם מעריצי החתולים ומטפחים בביתכם חתול לתפארת, סביר להניח שאתם כבר יודעים שחתול הוא אמנם יצור מופלא, שקט ונקי במיוחד, אך אם מסיבה כלשהי אירעה תאונה והוא עשה את צרכיו מחוץ לארגז החול, הרי שמדובר במפגע ריחני מהמעלה הראשונה. אם חוויתם תאונה כזאת ממש לאחרונה, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להיפטר מריח של שתן חתולים – החל ממניעה ועד טיפול באזורים הפגועים.

טיפול בשתן חתולים: להקדים תרופה למכה

1. עשיית צרכים מחוץ לארגז החול עשויה לנבוע מסיבות רבות. אחת מהן, למשל, היא ארגז חול מוזנח ומלוכלך.  חתולים, כמו בני אדם, אוהבים את השירותים שלהם נקיים. אם אתם מזניחים את ניקוי הארגז, החתול עשוי להביע את מורת רוחו על ידי השתנה במקומות שונים בבית. סיבה נוספת יכולה להיות "טכנית" – החתול מפספס באופן קבוע את הארגז. במקרה כזה, בדקו האם הארגז קטן מדי עבורו, או שאינו נוח מסיבה אחרת.

2. סירוס. בדומה לכלבים, גם חתולים זכרים עשויים לרצות להשתין על מנת לסמן טריטוריה. הסירוס מומלץ משלל סיבות נוספות, אך אם הייתם צריכים עוד אחת, הרי שקיבלתם אותה – בית נקי משתן חתולים.

3. אם יש לכם יותר מחתול אחד, הקפידו כי לכל חתול יהיה ארגז חול משלו.

4. אל תשתמשו בחומרי ניקוי המכילים אמוניה. חומר זה, המצוי בשתן החתול, עלול לעודד את החתול להשתין במקום בו הוא מריח אותו (במקום בארגז החול).

5. אם אין שום סיבה חיצונית נראית לעין, ייתכן שלחתול יש בעיה בריאותית ומומלץ להתייעץ עם וטרינר בנושא.

טיפול בשתן חתולים: בגדים ומשטחים

1. קודם כל, ספיגה מהירה. ככל שתספגו את השתן מהר יותר, כך תעשו לעצמכם את החיים קלים יותר. אם תפסתם את החתול "על חם", גשו מיד למקום וספגו את השתן ככל הניתן בעזרת נייר סופג (וכפפות חד פעמיות, אם יש לכם כאלה). ככל שהשתן ישקע לתוך השטיח או הריפוד, כך יהיה קשה יותר אחר כך לנטרל את הריח.

2. בגדים. החתול השתין על הבגדים? כדי להסיר את הריח, הוסיפו לאבקת הכביסה כוס (60 מ"ל) של חומץ תפוחים, וכבסו כרגיל. החומץ יסתור וינטרל את האמוניה שבשתן החתול, הגורמת לריח החריף.

3. רצפה. כדי להסיר את הריח מהרצפה,  הוסיפו חומץ לבן למים חמימים ביחס של 1 ל-3. קרצפו את המקום ביסודיות ואז חכו שיתייבש לחלוטין. חזרו על השטיפה פעם נוספת. החומץ, כאמור, ינטרל את ריח האמוניה שבשתן, וימנע מהחתול לחזור לזירת הפשע ולהשתין בה שוב ושוב.

5. שטיח. א. אם השתן טרי, ספגו אותו ככל הניתן בעזרת נייר סופג (אל תשפשפו – זה רק יגרום לשתן להתפשט). ספגו עד שלא תראו יותר נוזל. ב. ערבבו מים וחומץ ביחס של 3/4 ו-1/4 בהתאמה, ופזרו את התערובת על גבי הכתם וקצת מסביב, רק ליתר ביטחון. ספגו את הנוזל בנייר סופג או במטלית יבשה עד שהמקום יבש לגמרי. ג. לאחר הייבוש, פזרו מעל המקום אבקת סודה לשתייה, הידועה ביכולותיה לספוח ריחות רעים. ד. ערבבו 3/4 כוס (כ-180 מ"ל) מי חמצן 3% עם כפית אחת (5 מיליליטר) של נוזל לניקוי כלים (עדיף ללא צבע), והשפריצו על המקום באמצעות בקבוק ספריי (אם אין לכם כזה, פשוט פזרו את הנוזל) מעל הסודה לשתייה. שימו לב: יש לבחון את עמידות השטיח קודם בנקודה קטנה ונסתרת. אם התערובת פוגעת בשטיח, החליפו את מי החמצן במים באותו יחס. ה. לבשו כפפות גומי להגן על הידיים, ושפשפו את התערובת מעל הסודה לשתייה לתוך השטיח. ו. ספגו את הקצף שנוצר באמצעות נייר סופג או מטלית יבשה, והניחו למקום להתייבש לגמרי. ז. לאחר שהמקום יבש, שאבו את השטיח באמצעות שואב אבק.

6. ספה ומזרונים. ספגו את האזור הנגוע כמיטב יכולתם בעזרת נייר סופג, וחכו שיתייבש היטב. לאחר הייבוש, פזרו בנדיבות אבקת סודה לשתייה על הספה, והשאירו אותה שם למשך כמה שעות. אם הדבר אפשרי, השאירו אותה שם לכל הלילה. בבוקר, או בתום מספר שעות, שאבו את הספה או המזרן בעזרת שואב אבק. אם הריח עדיין לא פג, חזרו על התהליך פעם נוספת.

7. אתרו מוקדים נוספים. אם אינכם בטוחים היכן החתול השתין, אתם יכולים לאתר את מוקדי הפורענות בעזרת מנורות אולטרה סגול. כבו את האור והאירו את החדר עם מנורת האולטרה סגול – כתמי השתן יזהרו.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם