איך להיפרד מבן או בת הזוג בצורה מכובדת

פרידה מבן או בת זוג היא תהליך כואב ועצוב, והוא קשה יותר ככל שהקשר שאותו מסיימים הוא ארוך יותר. למרבה הצער, אין באמת נוסחת קסם לפרידה יפה וחלקה. אך אם החלטתם שהקשר שאתם נמצאים בו לא מתאים לכם יותר ואתם רוצים לסיים אותו, יש כמה דברים שתוכלו לעשות על מנת לסיים את הקשר בצורה מכובדת וראויה, על מנת שהפגיעה בצד השני תהיה מינימלית ככל הניתן. אז איך להיפרד מבן או בת הזוג בצורה מכובדת? הנה כמה עצות שאספנו עבורכם:

1. היו בטוחים שזה מה שאתם רוצים. לפני הכל, עליכם להיות בטוחים שאתם רוצים לסיים את הקשר סופית, ולא מדובר במשבר שניתן לפתור. אם תגלו הססנות, חרטה או חוסר ביטחון תוך כדי שיחת הפרידה, אתם עשויים לשדר לצד השני שאולי יש עוד סיכוי, והדבר יכול להפוך את השיחה לקשה ומכאיבה עוד יותר.

2. שימו לב לתאריך. נסו להימנע מקיום שיחת הפרידה בתאריכים משמעותיים כמו ימי הולדת, חגים או בתקופה לחוצה במיוחד כמו תקופת מבחנים.

3. אל תברחו מהתמודדות. למרות חוסר הנעימות שבדבר, נהלו את השיחה פנים אל פנים ואל תסיימו את הקשר בווטסאפ.

4. בחרו מקום ניטרלי לשיחה. אל תבחרו מקום הומה אדם כמו מסעדה, או כזה שלא מכבד את הצד השני (למשל, בפינת הרחוב או במכונית). אם אתם עושים זאת בבית, היזהרו מלהגיע למצבים אינטימיים מדי, שיובילו אתכם להחלטות בלתי רצויות כמו "בוא נתנשק / נעשה את זה בפעם האחרונה".

5. הגיעו מוכנים. דעו מה אתם עומדים להגיד, ואל תאלתרו או תגמגמו תוך כדי. הכינו נאום קטן בראש, הכולל את כל הסיבות שהביאו אתכם להחלטה להיפרד. אל תפתחו את השיחה בשורה התחתונה ("אני רוצה להיפרד!"), אלא התחילו בפירוט הסיבות שהביאו אתכם להחלטה הסופית.

6. גלו רגישות. במקום להגיד לצד השני מה לא עובד אצלו, התמקדו במה לא עובד במערכת היחסים, ובמה אתם מרגישים. אם תגידו לבת הזוג "את קנאית ונודניקית", סביר להניח שהיא לא רק תיפגע, אלא לא תסכים אתכם כלל. אך אם תאמרו "אני מרגיש חנוק במערכת היחסים", לצד השני יהיה קשה יותר להתווכח, כיוון שאלה הרגשות שלכם.

7. היו מוכנים להקשיב. קחו בחשבון שבן או בת הזוג ירצו לומר את מה שיש להם, ואולי אף לשאול אתכם שאלות. יכול להיות שהם ישיבו לכם בנאום נגדי בו יסבירו לכם למה לדעתם אתם טועים, וכמה הם פגועים. הקשיבו להם, גלו סימפתיה והבנה אך הישארו אסרטיביים ואיתנים בדעתכם. אתם יכולים לומר משהו כמו "אני מבינ/ה אותך ומצטערת שנפגעת – אך כך אני מרגיש/ה, וזה משהו שאני צריכ/ה לעשות עבור עצמי".

8. אל תבטיחו הבטחות שאינכם רוצים או יכולים לקיים. אם אינכם רוצים להישאר בקשר עם בן או בת הזוג, אל תבטיחו להם כי תישארו ידידים.

9. הכינו תכנית יציאה מראש. אם לא תדעו מתי לקום וללכת, השיחה עשויה לא להסתיים לעולם, במיוחד אם הצד השני מופתע או הרוס לחלוטין מהצעד שנקטתם. החליטו מראש על פרק זמן מסוים (חצי שעה, שעה – תלוי באורך הקשר שאותו אתם מסיימים), שלאחריו תעזבו את המקום. הכינו מראש סיבה שבגללה אתם חייבים לעזוב את המקום, כגון אירוע מהעבודה, אירוע משפחתי או תוכנית שנקבעה מראש.

10. שאו בתוצאות. בני הזוג שעזבתם עשויים לכעוס עליכם, או אפילו לשנוא אתכם במשך תקופה ארוכה. עשויים לעבור חודשים עד שתוכלו לשוב ולהיות בקשר כלשהו עם בן הזוג שעזבתם – אם בכלל. אבל תצטרכו לחיות עם זה.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם