איך להכיר חברים חדשים: כך תגדילו את המעגל החברתי

זה יכול לקרות לכולנו. פתאום אנו מוצאים את עצמנו עם הרבה פחות חברים מבעבר, מכל מיני סיבות. זה יכול להיות בעקבות מעבר דירה לעיר חדשה, בעקבות פרידה מבן זוג שהחברים המשותפים שלנו היו "שלו", או סתם כי התרחקנו מהחברים ה"ישנים" שלנו, ואיבדנו אתם שפה משותפת. לא משנה מה הסיבה שלכם, אם החלטתם שהגיע הזמן להכיר חברים חדשים, הנה כמה עצות בדרך להגדלת המעגל החברתי:

1. להתנתק מהטלוויזיה / טלפון. חברים חדשים לא ידפקו על דלתכם בזמן שאתם שורפים שעות בקנדי קראש, או עושים בינג' של שובר שורות לבד. זכרו: זמן הוא משאב מוגבל, וככל שתקדישו יותר ממנו לפעילות לבד בבית, כך יישאר לכם פחות זמן להיכרויות חדשות.

2. אל תחמיצו מפגשים חברתיים. יש טיול מהעבודה? אתם הולכים. פגישת מחזור? אתם שם. מסיבה? אין מצב שאתם מפספסים. ככל שתלכו לאירועים רבים יותר, כך תפגשו אנשים רבים יותר, ותצרו הזדמנויות רבות יותר להיכרויות חדשות.

3. נסו להפוך מכרים לחברים. הגדלת המעגל החברתי לא חייבת להיות דווקא עם אנשים חדשים לגמרי. ייתכן שיש בסביבתכם אנשים שאתם מכירים היכרות שטחית, ותוכלו להעמיק אתם את הקשר. זה יכול להיות קולגה לעבודה, מכר מהלימודים, מחדר הכושר או מהגן של הילדים.

4. לחדש קשרים עם חברי עבר. לכל תקופה בחיים יש את החברים הטובים שלה. באופן טבעי, קשרים רבים מתנתקים עם הזמן. אך בעידן פייסבוק והרשתות החברתיות, אין דבר קל יותר מלאתר את החברים האלה, ולשאול אותם לשלומם. מי יודע? אולי תגלו שעדיין יש לכם שפה משותפת עם החבר/ה מהצבא או מהתיכון.

5. למצוא תחביב / חוג. אם אתם רוצים להכניס אנשים חדשים לחייכם, הדרך הטבעית ביותר לעשות זאת היא במסגרת פעילות משותפת, היוצרת נושאי שיחה ומכנה משותף. חשבו – מה אתם אוהבים לעשות? לשחק כדורגל? לסרוג? לרקוד? ההיצע הוא אדיר, וכל מה שנשאר לעשות הוא לבחור מה התחום שהכי מדבר אליכם.

6. להכיר אנשים אונליין. אם אתם כבר מטפחים תחביב, תוכלו להצטרף לפורום או קבוצה באינטרנט שמוקדשת לתחביב זה ולהכיר אנשים רבים שחולקים אתכם מכנה משותף. בשלב ראשון ההיכרות תהיה וירטואלית אמנם, אולם קבוצות רבות מקיימות מפגשים תקופתיים, בהם תוכלו לפגוש את החברים הווירטואליים שלכם פנים אל פנים. שימו לב: יש לנקוט אמצעי זהירות לפני פגישות עם אנשים שאתם מכירים ברשת. אם אתם מתחת לגיל 18 – ידעו את ההורים לפני כל פגישה כזאת והתייעצו איתם קודם.

7. אמצו כלב. ואנחנו לא מתכוונים לכך שהכלב יהיה החבר הטוב שלכם (למרות שזה, כמובן, בונוס בפני עצמו). כלב הוא שובר קרח מצוין. לא תאמינו כמה אנשים ייגשו אליכם מיוזמתם ברחוב כדי ללטף את החבר הפרוותי שלכם, ויפתחו בשיחה באופן טבעי. אם תטיילו אתו בשעות קבועות ביום, מהר מאד תכירו את כל בעלי הכלבים בשכונה. בנוסף, בכל עיר תוכלו למצוא גינות כלבים, או נקודות מפגש בהן נאספים בעלי כלבים רבים, אליהם תוכלו להצטרף באופן טבעי.

8. קחו יוזמה. אל תחכו שדברים יקרו מעצמם. למשל: פתחו בשיחה עם אנשים שבסביבתכם; אם עברתם לדירה חדשה, אל תחכו שהשכנה תזמין אתכם לכוס קפה – עשו זאת בעצמכם; אם התיידדתם עם מישהו בחוג – הוסיפו אותו כחבר בפייסבוק. אם אתם אוהבים לארח, ארגנו מפגשים חברתיים והזמינו אליהם את חבריכם הוותיקים וגם אנשים שהייתם רוצים לצרף למעגל החברים שלכם.

9. היו סבלניים. חברות נבנית לאט לאט, ובאופן הדרגתי. אל תלחצו על אנשים, או במלים קצת פחות עדינות – אל תהיו קרציות. אם תהיו אגרסיביים מדי בניסיונות הקרבה שלכם, יכול מאד להיות שתשיגו דווקא את המטרה ההפוכה.

10. אל תעלבו מדחייה. חבר העבר שפניתם אליו לא שש לחדש את הקשר? הזמנתם מישהו לקפה והוא סירב? אל תיעלבו ואל תתייאשו. יכולות להיות לכך שלל סיבות שלא קשורות אליכם. זכרו: אנשים רבים ישמחו להגדיל את מעגל החברים שלהם. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא את אלה שמתאימים לכם.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם