איך להפסיק לאהוב מישהו שלא אוהב חזרה

אתם מאוהבים במישהו שלא אוהב אתכם בחזרה? מישהו סיים קשר שהייתם מעורבים בו, והדחייה הותירה אתכם שבורי לב? אז קודם כל חשוב שתדעו: זה לא פשוט ולא קל. כולנו היינו במצב כזה מתישהו בחיים, ואנחנו יודעים כמה זה קשה. כל כך קשה להפסיק לאהוב מישהו שלא אוהב אותנו בחזרה.

אהבה, במובנים מסוימים, יכולה להיות ממש כמו סם ממכר. וכשהיא מסתיימת, אנחנו יכולים להרגיש ממש סימני גמילה, להרגיש חולים, להרגיש מדוכאים, חרדים או לסבול מנפילת רגשיות. אז מה בכל זאת אפשר לעשות כדי להתגבר על הכאב כמה שיותר מהר? הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להפסיק לאהוב מישהו שלא אוהב אתכם חזרה:

1. נתקו מגע. רחוק מהעין, רחוק מהלב. אל תתקשרו, אל תכתבו בפייסבוק ואל תיענו למגעים ליצירת קשר מהצד השני, אם הוא או היא יוצרים קשר. אם אתם עובדים יחד או שייכים לאותה סביבה חברתית ואתם מוזמנים לבלות יחד, סרבו בצורה אלגנטית ונטולת דרמה. אמרו שאתם עייפים מדי או שיש לכם תוכניות אחרות.

2. הוציאו הכל. מרגישים שאתם צריכים לבכות? לצרוח? עשו זאת. אל תשמרו בפנים שום דבר, לא משנה כמה דרמטי זה עלול להיראות.

3. ערכו "רשימה שחורה". רשימה זו נועדה לכם בלבד, ולא לאף אחד אחר. רשימה זו תכלול את כל הסיבות שהיו מונעות מהקשר שלכם לעבוד, את כל הדברים שלא אהבתם או הפריעו לכם אצל האדם שאותו אתם מנסים לשכוח.

4. אל תתישו את עצמכם בשאלות ובאשמות עצמיות. זכרו שגם אתם ודאי סיימתם בעבר מערכות יחסים, ואלה דברים שקורים. אין שום סיבה וטעם שתאשימו את עצמכם או תחפשו איפה טעיתם.

5. אל תתפתו ל"לילה אחד אחרון". זה רק יגרום לכם להרגיש רע יותר לאחר מכן, ולפתח אשליות.

6. עשו משהו לשיפור מצב הרוח. זה לא חייב להיות משהו דרמטי, אלא מספיק משהו קטן שרציתם לעשות מזמן – צבעו את החדר, עשו צבע חדש בשיער וכדומה.

7. התרכזו בעצמכם, לא באקס שלכם. אל תתפתו להתעדכן במה שקורה אצלו, עם מי הוא / היא יוצאים וכו'. פשוט התרכזו בעצמכם.

8. הסתכלו מסביב. העולם מלא באנשים טובים, מושכים ופנויים. זה לא אומר שאתם חייבים להתאהב במישהו חדש מייד, אלא רק לשים לב לקיומם של אנשים אחרים, וליהנות מהמחשבה שאתם יכולים לצאת עם מישהו חדש כשתרגישו מוכנים.

9. מצאו לעצמכם עיסוק שיסיח את דעתכם. אולי תפתחו בלוג? או תקדישו זמן לתחביב ישן שמזמן רציתם לפתח.

10. חשבו על הצד החיובי. אתם ממש לא רוצים להיות עם מישהו שלא אוהב אתכם.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם