איך להצליח בדייט ראשון: המדריך השלם

איך להצליח בדייט ראשון: דייט ראשון הוא קצת כמו ראיון עבודה. שני הצדדים בוחנים זה את זו, מנסים להבליט את התכונות הכי טובות שלהם ולהצניע את אלה שקצת פחות. כמו ראיון עבודה, גם דייט ראשון יכול להסתיים תוך שעה בלי תוצאות, ולעומת זאת יכול להוביל למערכת יחסים ארוכת טווח. השאלה היא רק, איך עושים זאת נכון. איך הופכים את החוויה המביכה לחוויה נעימה, שבמקרה הרע תיזכר כערב נחמד, ובמקרה הטוב תוביל למערכת יחסים. הנה 25 טיפים שקיבצנו עבורכם – איך לעבור את הדייט הראשון בשלום:

1. קבעו להיפגש במקום ציבורי שתרגישו בו בטוחים, ותוכלו לנהל שיחה. מסעדה, בית קפה או בר רגוע הן אופציות טובות.

2. נסו להימנע משיחות ארוכות במיוחד לפני הדייט הראשון. שמרו משהו לפגישה עצמה.

3. הקפידו על הופעתכם.

4.  הגיעו בזמן. אם נתקעתם בפקק או שאתם מאחרים מכל סיבה אחרת, התקשרו או שלחו הודעה כי אתם מאחרים.

5. דעו עם מי אתם יוצאים. אם פגשתם את הדייט שלכם באתר היכרויות, היכנסו לכרטיס שלו / שלה לפני הדייט, ורעננו את הזיכרון בכמה פרטים בסיסיים כמו גיל, עיר מגורים ותחביבים משותפים.

6. הצטיידו במסטיקים או סוכריות מנטה. אין צורך להסביר למה, נכון?

7.  כשאתם פוגשים את הדייט שלכם בפעם הראשונה, קבלו אותו בחיוך ובלחיצת יד אם אתם ביישנים, או נשיקה על הלחי אם אתם חשים משוחררים יותר.

8.  אם מדובר בפגישה עיוורת, יש סיכוי שתתאכזבו מהפרטנר שאתם רואים מולכם. לא משנה עד כמה אתם מאוכזבים – אל תברחו ואל תשפילו את האדם מולכם. שתו קפה, נהלו שיחת חולין והיפרדו בנימוס בלי לקבוע תכניות לעתיד.

9. התמקדו בבן הזוג שלכם. אל תלטוש עיניים במלצרית גם היא יפהפייה, אל תגידי לו כמה הברמן חתיך.

10. התנתקו מהסלולרי. שום דייט לא יצליח אם הראש שלכם יהיה קבור בטלפון. שימו את הטלפון על רטט וענו לשיחות רק אם אתם סבורים שמדובר במקרה חירום. אם עניתם לטלפון, אל תשכחו להתנצל ולהסביר כי מדובר במקרה חירום.

11. אל תחפרו על עצמכם – זה מתיש. ספרו על עצמכם במידה, הקשיבו והתעניינו בבן הזוג ושוחחו על נושאים כלליים.

12. אל תתחקרו. לגיטימי ורצוי להתעניין בצד השני, רק היזהרו שהשאלות הלגיטימיות הללו לא יהפכו לחיטוט או יעיקו על הצד השני. אם אתם שמים לב שנגעתם בנושא רגיש, עזבו אותו ועברו לנושא אחר.

13. אל תסתלבטו, תעקצו או תייבשו את הדייט שלכם בשום אופן, לפני שאתם בטוחים שהוא מבין את ההומור הייחודי שלכם. מה שבעיניכם נראה מצחיק, בעיני הצד השני יכול להיתפס כמעליב.

14. אל תתנשאו ואל תתרברבו, במיוחד לא בהצלחות שלכם עם בני המין שני.

15. אל תרחיבו את הדיבור על האקסים שלכם.

16. אל תתנו לשתיקות מעיקות להשתלט על השיחה. חשבו מראש על שניים שלושה נושאי שיחה קלילים שאתם יכולים להעלות בכל פעם בספונטניות בכל פעם שהשיחה גוועת.

17. אל תשתכרו עד אובדן שליטה. אתם לא צריכים להתנזר מאלכוהול, אבל הקפידו לא להגיע למצב בו אתם עושים מעצמכם צחוק, לא מודעים למה שיוצא לכם מהפה או מוצאים את עצמכם מקיאים בשירותים.

18. שמרו על פאסון. אין צורך לספר שהייתם עצבניים לפני הדייט, או שאתם חשים מבוכה ולא יודעים מה לעשות עם עצמכם. אין שום צורך גם להגיד "אף פעם לא הולך עם בנים / בנות".

19. היזהרו מנושאי שיחה נפיצים, כמו פוליטיקה. באתם ליהנות, לא להתווכח. העלו נושאי שיחה קלילים וכלליים, שכל אחד יכול להתחבר אליהם.

20. אל תתחנפו.  אתם לא צריכים להגיד לדייט שלכם כל חמש דקות איזה יופי הוא / היא נראים, או כמה הם מצחיקים או חכמים. אתם גם לא צריכים להסכים עם כל מה שהם אומרים רק כדי למצוא חן בעיניהם.

21. אל תחכו לסוף הדייט כדי להתנשק. אם הדייט הולך טוב, יש ביניכם מתח מיני וכל הסימנים מראים ששניכם מעוניינים – אתם לא חייבים להגיע לפרידה כדי להתנשק. נשיקה ראשונה יכולה להיות על הבר, במכונית, תוך כדי הליכה או פשוט ברגע אינטימי של שניכם, בו אתם קרובים.

22.  סוגיית החשבון: גם בשנת 2021, נשים רבות מצפות מהגבר לשלם, או לפחות להציע לשלם, את החשבון בדייט הראשון. גבר שיתחיל לחשב כמה כל אחד צריך לשים ייתפס בדרך כלל כקמצן, או כמי שלא מעוניין. זה לא אומר שזה צריך להיות כך גם בדייטים הבאים. בנות – אם הוא שילם עלייך בדייט הראשון ויצאתם לדייט שני – הציעי את להזמין אותו. בהמשך, תוכלו פשוט להתחלק, או לשלם כל אחד על הזמנתו.

23. אם אתם מעוניינים להמשיך לדייט שני, אמרו זאת ישירות. אתם יכולים גם לקבוע תכניות לעתיד לפני הפרידה. אם הזכרתם בדייט סרט ששניכם רוצים לראות, אתם יכולים להציע לראות את הסרט יחד.

24. אם זה לא זה, פשוט אמרו לילה טוב והיפרדו בלי לדבר על תוכניות עתידיות. אם הדייט שלכם יוצר קשר יום למחרת אמרו לו את האמת בצורה מנומסת.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם