איך לחסוך כסף בקניות בסופרמרקט: 12 טיפים

איך לחסוך כסף בקניות בסופרמרקט: בעידן השפע של ימינו, לחסוך כסף בקניות היא משימה מאתגרת ביותר. כמה פעמים מצאתם את עצמכם קופצים לסופרמרקט לקנייה קטנה, ויוצאים עם 2 עגלות עמוסות כל טוב? כמה פעמים מצאתם את עצמכם זורקים כמויות גדולות של אוכל בסוף השבוע, לפני שהספקתם ליהנות ממנו?

אם התרחישים האלה נשמעים לכם מוכרים, כנראה שאתם לא מתכננים את הקניות שלכם נכון – וחבל. עם תכנון נכון ובעיקר מודעות לנושא אפשר לחסוך כסף בקניות הכי בסיסיות שלנו. הנה כמה טיפים שאספנו עבורכם:

√ לעשות:

1. בואו עם רשימה. הכלל הבסיסי ביותר, הוא גם החשוב ביותר.  תלו פתק על המקרר, השתמשו באפליקציה סלולרית – לא משנה איך, אל תסמכו על הזיכרון או על הרגלים. הכינו רשימת מצרכים – והיצמדו אליה.

2. רכזו את הקניות. במקום לעשות כמה קניות קטנות, שעלולות לגרום לכם להוסיף פה ושם מוצרים שאתם לא צריכים, ערכו קנייה גדולה ומרוכזת. כך תחסכו על הדרך גם זמן וגם דלק.

3. ערכו השוואת מחירים. סניפי דיסקאונט גדולים לרוב יהיו זולים יותר מאשר סניפים עירוניים קטנים, או מרשתות הפועלות גם בשבת ובלילות. הפערים עשויים להגיע לעתים למאות אחוזים.

4. נצלו קופונים והטבות מועדון. אם אתם חברי מועדון לקוחות, אתם ודאי מקבלים מדי פעם קופונים למוצרים מסוימים.  אל תזרקו אותם לפח. הקדישו רגע, גזרו את הקופונים של מוצרים שאתם צורכים, והכניסו לארנק. אם אתם לא חברי מועדון, ואתם רוכשים במקום קבוע, שקלו להצטרף.

5. רכשו מוצרים קפואים. אמנם, לעתים מוצרים אלה יהיו יקרים יותר מהטריים אך בטווח הארוך – הם עשויים דווקא לחסוך לכם כסף. היתרון הגדול של הקפואים הוא היכולת שלכם להוציא בדיוק את הכמות שאתם זקוקים לה – ולהשאיר את השאר עד שתזדקקו לו שוב. זאת, לעומת מוצרים טריים שאתם עלולים לא לנצל בזמן, ולזרוק לפח.

6. בדקו את הקבלה. במקום לדחוף אותו אוטומטית לשקית או לארנק, הקדישו כמה דקות לקריאת החשבון, ושימו לב האם יש הנחה שלא התעדכנה, חיוב כפול או כל טעות אחרת לרעתכם. אם מצאתם כזאת, אל תתביישו וגשו לקופה הראשית.

χ לא לעשות:

1. להגיע על בטן ריקה. עוד כלל אצבע שכדאי מאד לזכור וליישם: לא נותנים לרעב להכתיב את הקניות, או שתבזבזו הרבה יותר ממה שתכננתם. ואנחנו אפילו לא מדברים על הבגט שתנשנשו במהלך הקנייה. לא חבל על הקלוריות?

2. לקנות אימפולסיבית. המסטיקים על יד הקופה? נוזל הניקוי במעברים? אלה מוצרים שאמורים לפתות אתכם להניח אותם בעגלה, כלאחר יד ובלי מחשבה יתרה. זכרו: יש לכם רשימה, והיא שם כדי להזכיר לכם את המשימה: לחסוך כסף בקניות. אל תזרקו לעגלה סתם מוצרים, רק כי הם שם.

3. ללכת עם כל המשפחה. אל תהפכו את הקניות בסופרמרקט לבילוי משפחתי, שייגמר בהוצאה גדולה. לכו לבד, קנו את מה שאתם זקוקים לו וחזרו לילדים כמה שיותר מהר.

4. לקחת עגלה בקנייה קטנה. קפצתם לסופר השכונתי רק כדי לקנות חלב? אתם לא זקוקים לעגלה, וגם לא לסלסלה. אלה רק יפתו אתכם למלא אותן בכמה שיותר דברים. קחו רק את מה שבאתם לקנות מלכתחילה, ושלום על ישראל.

5. להיצמד למותג מסוים. רובנו רגילים לקנות מוצרים של חברות מסוימות. אבל אם על המדף ניצב מוצר של חברה מתחרה בחצי מחיר – למה לא לתת לא צ'אנס?

6. לקפוץ על כל מבצע. לפני שאתם זורקים לעגלה שני מוצרים במבצע (למשל קנו שני מוצרים וקבלו שלישי במתנה), עצרו רגע כדי לחשוב האם המחיר הסופי נמוך משמעותית מהמחיר הרגיל על מוצר בודד. לא פחות חשוב – בדקו את תאריך התפוגה של המוצר. אם מדובר במוצר עם חיי מדף קצרים, חשבו האם תספיקו ליהנות ממנו בזמן.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם