איך למנוע ריח רע מהרגליים: 10 טיפים

איך למנוע ריח רע מהרגליים: כפות הרגליים מדיפות ריח חריף ולא נעים? החברים מעקמים את האף בכל פעם שאתם חולצים את הנעליים לידם? אם גם אתם סובלים מריח רע בכפות הרגליים, יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לשפר את המצב, ולמנוע את המבוכה. הנה כמה עצות שאספנו עבורכם:

1. רחצו את הרגליים היטב. עבור מי שסובל מריח רע ברגלייםשטיפה זריזה של הרגליים במהלך המקלחת אינה מספיקה. השרו את הרגליים במים חמימים וסבון אנטי בקטריאלי מדי יום, וקרצפו היטב את כל כף הרגל – ובעיקר בין האצבעות. אתם יכולים לעשות זאת באמבטיה, או באמבט מיוחד לרגליים (שיפנק אתכם גם במסאז' קליל על הדרך).

 2. יבשו את הרגליים היטב. הבקטריות, שגורמות לריח הרע, מתרבות בסביבה לחה. לכן, חשוב לייבש את הרגל היטב לפני שמכניסים אותה לתוך גרב או נעל. נגבו את כפות את הרגליים במגבת היטב, ובמיוחד בין האצבעות.

3. שפשפו את הרגל בצמר גפן טבול באלכוהול על מנת לייבש אותה (אם אין לכם אלכוהול רפואי בהישג יד, אפשר להשתמש אפילו בוודקה מארון המשקאות הביתי).

4. אופציה נוספת לייבש את הרגל היא באמצעות סודה לשתייה או טלק. שפשפו את הרגל באחד משניהם לאחר הרחצה והייבוש.

5. חשפו את הרגליים לשמש. כשיש לכם הזדמנות, תנו לכפות רגליים להשתזף כמה דקות תחת באור השמש (כמה דקות בלבד – היזהרו מחשיפת יתר).

6. העדיפו סנדלים או נעליים פתוחות בכל הזדמנות, על מנת שכף הרגל תהיה מאווררת ותזיע כמה שפחות. אם אין לכם אפשרות לנעול סנדלים, העדיפו נעלי עור על פני חומרים סינטטיים כמו פלסטיק או גומי.

7. אל תנעלו נעליים סגורות בלי גרביים.

8. נסו דאודורנט מיוחד לרגליים. תמצאו אותו בבתי מרקחת וברשתות פארם בתצורות שונות – ג'ל, תרסיס וכו'.

9. טפלו בנעליים המסריחות. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, הציצו במדריך שלנו – איך לנטרל ריח רע בנעליים.

10. אם כל הטיפולים לא עוזרים והרגליים עדיין מזיעות ומסריחות במיוחד – פנו לרופא לקבלת טיפול.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם