איך לקבל הרבה לייקים באינסטגרם: 10 טיפים

איך לקבל הרבה לייקים באינסטגרם: לא מצליחים לקושש יותר משניים שלושה לייקים לתמונה באינסטגרם, וגם זה במקרה הטוב? אתם לא לבד: כ-65 אחוזים מהתמונות באינסטגרם, כלומר הרוב הגדול, זוכות ל-0 עד 10 לייקים בממוצע. אז איך בכל זאת אפשר להגדיל את מספר הלייקים? אספנו עבורכם מספר טיפים שימושיים:

1. תזמון. הידעתם? רוב התגובות והלייקים לתמונה באינסטגרם מתקבלים בתוך שלוש שעות מרגע פרסום התמונה. לכן, שעת פרסום התמונה חשובה. נניח, למשל, שצילמתם תמונה נהדרת, אך פרסמתם אותה בשעה 2 לפנות בוקר. מן הסתם, רוב חבריכם ישנים בשעה זו, ויפספסו את יצירת המופת שלכם. לכן, עדיף תמיד לפרסם תמונות בשעות היום (כאשר אנשים מתחילים להשתעמם בעבודה), או בשעות הערב, כאשר לאנשים יש פנאי.

2. תגיות. חשיפת התמונה לגולשים רבים מעלה את הסיכויים לעוקבים חדשים, וגם ללייקים. למה להסתפק בלייקים מחברים, אם אפשר לקבל אותם ממשתמשים מכל העולם? יש גם תגיות שנועדו בדיוק למטרה זו – "החלפת" לייקים בין משתמשים. לא שולטים בשפת התגיות? אין בעיה, אתר TagsforLikes מרכז את התגיות הפופולאריות ביותר באינסטגרם, מחולקות לפי קטגוריות. רק זכרו: לכל תמונה מותר להוסיף עד 30 תגיות.

3.  בחרו צבע דומיננטי.
 עובדה מס' 1: תמונות עם גוון אחד שולט זוכות ללייקים רבים יותר מאשר תמונות צבעוניות.  למעשה, תמונות עם צבע דומיננטי בולט זוכות ל-40 אחוז יותר לייקים מאשר תמונות רגילות. עובדה מס' 2: תמונות שבהן הצבע הדומיננטי הוא כחול זוכות לכ-24 אחוז לייקים יותר מאשר תמונות שבהן הצבע השולט הוא אדום או כתום. לא מאמינים? מוזמנים לעשות ניסויים.

4. הקפידו על תאורה. אור יום טבעי הוא כמעט תמיד הטוב ביותר, אך גם כאשר אתם מצלמים תמונות בתוך הבית או בשעות החשיכה, הקפידו על תאורה טובה. תמונות חשוכות ולא ברורות תמיד יזכו לפחות לייקים מאשר תמונות מוארות היטב.

5. בחרו את התמונות בקפידה. מכירים את זה שאתם הולכים למסעדה, מצלמים את האוכל, את כוסות הבירה, את עצמכם,  את הצלחות הריקות לתמונה של "אחרי" ובסוף גם תמונה של טעות מצחיקה בחשבון? אז זהו, שכדאי להתחיל לסנן. כי צלחות ריקות, בינינו, הן לא אובייקט ממש מעניין. כדי לקבל הרבה לייקים, כדאי לבחור בקפידה את התמונות, ולהעלות רק את הטובות והמוצלחות ביותר, ממש כפי שהייתם מעלים לתיק עבודות או פורטפוליו.

6. צרו קולאז'. דרך נהדרת לבלוט בזרם התמונות ולהכניס קצת עניין היא יצירת קולאז' מכמה תמונות, והפיכתן לתמונה אחת שמספרת סיפור, או מציגה אובייקט אחד מכמה זוויות שונות. כך גם אפשר להכניס כמה תמונות מאותו אירוע לתמונה אחת, במקום להעלות שלוש או ארבע תמונות דומות. כדי לעשות זאת, השתמשו קודם כל באפליקציה מיוחדת ליצירת הקולאז', ואז העלו אותה לאינסטגרם. נכון שזה דורש קצת יותר השקעה מצד אחד, אבל מצד שני  – תמונות קולאז' מקבלות כ-20 אחוז יותר לייקים בממוצע מאשר תמונות רגילות.

7. הוסיפו אפקטים מיוחדים. בחנויות האפליקציות יש שלל יישומים עם מגוון רחב של פילטרים וכלי עריכה מתקדמים יותר מאשר אינסטגרם. שימוש בפילטר שונה מאלה המובנים באינסטגרם יגרום לתמונתכם לבלוט יותר, ובשאיפה גם לגרוף יותר לייקים עקב כך.

8. דרישת הקהל. מה אנשים אוהבים לראות באינסטגרם? בואו נתחיל ממה אנשים לא אוהבים – תמונות של אוכל. כן, אנחנו יודעים שכולם עושים את זה, וזו בדיוק הסיבה שזה כל כך נמאס ומשעמם. מה אנשים כן אוהבים לראות? לפי סקרים שונים, תמונות שזוכות ליותר לייקים הן תמונות שמציגות טאצ' אישי (כלומר תמונות שלכם, לבד או עם בני משפחה אהובים), חיות מחמד (במיוחד אם הן מדגמנות פוזה חמודה במיוחד למצלמה) או תמונות המציגות פאר – מכוניות יוקרה, חופשות מיוחדות וכו'.

9. אל תהיו סנובים. ככל שתגיבו יותר ותעשו לייקים בעצמכם למשתמשים אחרים, כך אתם מגדילים את הסיכויים שאנשים יגיעו לחשבון שלכם וייחשפו לתמונות שלכם. הכוונה היא לא רק לחברים ומכרים – היכנסו גם לתמונות של משתמשים שאינכם מכירים, למשל מפורסמים או כאלה שיש להם עוקבים רבים, והשאירו שם תגובות.

10. חברו את האינסטרגם לפייסבוק. אם לא עשיתם זאת עדיין, זה הזמן. זו דרך מצוינת וקלה לחשוף את כל חבריכם לפעילות האינסטגרם שלכם, ולגרום להם לעקוב אחריכם.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם