איך לשמור על עור הפנים: 10 טיפים

איך לשמור על עור הפנים? התשובה, במפתיע, לא בהכרח כרוכה בהוצאה של מאות ואלפי שקלים על מוצרים שונים. עוד לפני הקרמים, המסכות והמשחות, שמירה על עור הפנים מתחילה בשתיית מים מרובה, הרגלי טיפוח נכונים, היגיינה אישית ועוד. אם אתם סובלים מאקנה או כל בעיית עור אחרת, מומלץ כמובן לפנות בהקדם לרופא עור לקבלת טיפול מתאים. אם אינכם סובלים מבעיות מיוחדות, הנה כמה טיפים כלליים שיסייעו לכם לשמור על עור פנים בריא:

1.שתיית מים. עור פנים בריא זקוק ללחות כפולה – הן מבפנים והן מבחוץ. את הלחות החיצונית אנו מספקים באמצעות תכשירים שונים (קרמים, מסיכות וכו'), אך כל אלה לא יספיקו אם לא נספק לעור את הלחות הפנימית שהוא זקוק לה, על ידי שתיית מים. ובמלים אחרות: הקפדה על שתייה מספקת של מים מדי יום היא הצעד הראשון בדרך להשגת עור פנים יפה וזוהר.

2. תזונה. מים, כאמור, הם המרכיב החשוב ביותר בשמירה על עור בריא. לכן, מאכלים ומשקאות הנחשבים "מייבשים" כמו קפה ואלכוהול, או מאכלים עתירי מלח, אינם נחשבים בריאים לעור. כך גם לגבי מאכלים עתירי סוכר, אשר לפי מחקרים שונים עלולים לגרום להפרשה מוגברת של סבום מבלוטות החלב והצטברות של תאי עור מתים, היכולות להוביל לאקנה.

3. רחיצת פנים. אמרנו זאת קודם, ונאמר זאת שוב: עור פנים בריא הוא עור פנים שנהנה מלחות מספקת. רחיצת פנים בסבון (או כל תכשיר אחר) חיונית לניקוי הפנים, אך גם מייבשת אותן. לכן, אלא אם אתם סובלים מעור פנים שמן במיוחד, מומלץ לרחוץ את הפנים בתכשיר ניקוי פעם אחת ביום בלבד – בערב.

4. הסרת איפור. לפני רחיצת הפנים בערב, יש להסיר ביסודיות את האיפור. שטיפה זריזה בסבון לא מספיקה, וגם לא מגבונים הספוגים בחומר להסרת איפור. יש להשתמש בתכשיר מיוחד המיועד למטרה זו, ולנקות את כל שאריות האיפור והלכלוך שהצטברו במהלך היום.

5. אבחנת סוג העור
. לפני רכישת מוצרי טיפוח, דעו מהו סוג העור שלכם (שמן, יבש, מעורב או רגיש), וקנו מוצרים בהתאם. שימוש במוצרים לעור שמן, למשל, לא יספקו את כל הלחות הדרושה לעור יבש, בעוד במקרה ההפוך מוצרים לעור יבש יהיו "כבדים" מדי לבעלי עור שמן. אם אינכם בטוחים מהו סוג העור שלכם, התייעצו עם איש מקצוע (קוסמטיקאית מורשית או רופא עור).

6. לחות. כל שטיפת פנים בסבון (או תכשיר ניקוי אחר), כאמור, מייבשת אותן. לכן, חשוב להחזיר לעור את הלחות מייד לאחר הרחצה, עם קרם פנים מזין המתאים לסוג העור שלכם.

7. הגנה מהשמש. קרינת השמש היא האויב מס' 1 של עור הפנים, ולכן מומלץ בחום להעדיף קרמים או תכשירי איפור הכוללים מסנני קרינה, ולהשתמש בהם 365 ימים בשנה, ולא רק בימי הקיץ.

8. פילינג. שימוש בתכשירי פילינג קוסמטיים (קרם גרגרים, אבקות, מסיכות וכו') יסייע להסרת תאי עור מתים, וחשיפת תאי עור חדשים. עם זאת, חשוב לא להגזים בשימוש (פעם בשבוע בלבד או לפי הוראות היצרן) ולהימנע ממגע עם האזור העדין של העיניים.

9. החלפת מצעים תכופה. במהלך השינה, שומנים מהעור ומהשיער (ומתכשירים שונים שאנו מורחים עליהם) נספגים בציפית הכרית. לכן, להיגיינה מקסימלית, מומלץ להחליף מצעים (או לכל הפחות את ציפיות הכריות) לפחות פעם בשבוע.

10. זהירות. אל תשתמשו במוצרים ישנים, כאלה שהיו פתוחים זמן רב או כאלה שהתווית עליהם אינה כוללת את רשימת המרכיבים. לא פחות חשוב: אם ניסיתם מוצר חדש שגרם לכם לתופעות לוואי בלתי צפויות כמו פריחה, גירוד, אדמומית או כל בעיה אחרת – הפסיקו מייד את השימוש במוצר. אל תתפתו להמשיך להשתמש במוצר פגום או שאינו מתאים לכם רק כי הוצאתם עליו כסף רב, או כי מישהו שכנע אתכם שכך זה אמור להיות.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם