איך מעלימים עיגולים שחורים מתחת לעיניים

עיגולים שחורים מתחת לעיניים הם צרה אסתטית, שגורמת לנו להיראות עייפים יותר ומבוגרים יותר. העיגולים השחורים יכולים להיווצר ממספר סיבות, ובהן תזונה לקויה, מחסור בשעות שינה, אלרגיות ולמרבה הצער – גם גנים והתבגרות טבעית של העור.

למרות זאת, יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי למזער את התופעה המטרידה, החל מהקפדה על אורח חיים בריא יותר, ועד קירור העיניים עם תיונים או כפית קפואה. הנה כמה טיפים שאספנו עבורכם:

 עיגולים שחורים מתחת לעיניים: מניעה

1. הקפידו על שנת לילה מלאה, של 7 שעות לפחות.

2. שתו מים. המון מים. רק אל תעשו זאת מיד לפני השינה – שתייה מרובה לפני השינה עשויה לגרום דווקא לנפיחות (ולקימה תכופה לשירותים, אבל זה כבר סיפור אחר).

3. אל תצאו מהבית בלי משקפי שמש.

4. אל תשפשפו את העיניים. גם אם אתם עייפים, מנוזלים או שסתם יש לכם הרגל מגונה – היגמלו ממנו.

5. טפלו באלרגיות ובנזלת. אל תמשכו באף ואל תישארו מנוזלים – טפלו בבעיה לעומק, וגשו לרופא אם צריך. אם העיגולים השחורים עקשניים ומסרבים להיעלם, מומלץ לבדוק האם אתם אלרגיים לחומרים נוספים שלא הייתם מודעים אליהם (למשל, לגלוטן).

6. הקפידו על תזונה נכונה. כלומר, כל אבות המזון והוויטמינים, ובעיקר ויטמינים מסוג C, D ו-E.

7. הפסיקו לעשן. בין יתר הצרות החולות שהוא מחולל, עישון גורם לכלי הדם להיות בולטים וכהים יותר.

עיגולים שחורים מתחת לעיניים: טיפול ביתי

1. שטפו את העיניים מדי יום במים חמים ואחר כך במים קרים. פעולה זו ממריצה את מחזור הדם.

2. שימו פרוסות מלפפון טרי על העיניים. כן, זה עובד. פרוסת מלפפון אחת על כל עין, כאשר אתם שוכבים, והעיניים עצומות. לאחר מכן, שטפו את העיניים
במים זורמים. אתם יכולים גם לסחוט את המלפפונים למיץ, ולמרוח סביב העיניים באמצעות צמר גפן. ליעילות מקסימלית, מרחו את המיץ לפני השינה, והשאירו אותו כל הלילה.

3. במקום מלפפונים, אתם יכולים להשתמש באותו אופן בפרוסות תפוח אדמה לא מבושל. גם את תפוח האדמה ניתן לסחוט למיץ.

4. השתמשו בתיונים קרים. קררו תיונים במקרר, והניחו על העיניים (אחד על כל עין) למשך כ-15 דקות. שמרו על העיניים עצומות. טיפ: אתם יכולים לקרר את התיונים כל הלילה במקרר, ולהשתמש בתיונים בבוקר.

5. השתמשו בכפית קפואה. הניחו את הכפית בפריזר למשך 10 דקות, והניחו את חלקה הקמור (האחורי) מתחת לעין, על גבי העיגול. החזיקו אותה שם עד שהיא מתחממת, וחזרו על הפעולה לעין השנייה.

6. עגבניות נחשבות גם כן יעילות בהבהרת העור שמתחת העיניים. ערבבו כפית אחת של מיץ עגבניות עם חצי כפית מיץ לימון, והוסיפו קמצוץ של קמח חומוס (אותו אפשר להשיג בחנויות טבע או חנויות המתמחות במוצרים מהמזרח הרחוק). את התמצית שהתקבלה מרחו סביב לעיניים, והשאירו למשך כ-15 דקות. לאחר מכן שטפו במים זורמים.

7. השתמשו בקרם עיניים באופן קבוע. מרחו את הקרם בתנועות עיסוי עדינות, והיזהרו משפשוף או משיכה. זהו עור עדין מאד.

 

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם