10 טעויות מכשילות בטסט

עומדים בפני מבחן נהיגה מעשי (הידוע בשמו העממי, "טסט")? או אולי כבר נכשלתם במבחן אחד, ואתם חשים מעט חסרי ביטחון לקראת המבחן הבא? אספנו עבורכם 10 טעויות מכשילות בטסט, שכל אחת מהן עלולה לעמוד ביניכם לבין רישיון הנהיגה המיוחל. אז קראו, שננו ושיהיה בהצלחה!

1. עצירה מוחלטת. מכירים את התמרור הזה, "עצור"? או אור אדום ברמזור? המשמעות שלהם היא עצירה מוחלטת. לא האטה, לא גלישה, לא "כמעט" ולא בערך. כל דבר פרט לעצירה מוחלטת של ארבעה גלגלים, עלול להפוך לסיבה שבגינה נכשלתם בטסט.

2. הצצה במראות. בכל פעם שאתם עוברים נתיב, נכנסים לחנייה, יוצאים לעקיפה וכו' – אתם חייבים להתחיל את הפעולה בהצצה במראות, על מנת לוודא שאין רכב מאחוריכם או מצדכם. נשמע טריוויאלי, נכון? ואף על פי כן, זו אחת מהטעויות המכשילות בטסט, ועל כן חשוב להיות ערניים וזהירים.

3. איתות. בהמשך ישיר לסעיף הקודם, נחדד: הצצה במראה היא חובה, כמובן. אך לא משנה כמה פעמים תסתכלו במראה, או אם הכביש ריק לחלוטין – אל תשכחו לאותת בכל פעם שאתם עוברים נתיב או מתכוננים להיכנס לחנייה.

4. שתי ידיים על ההגה. אנחנו לא מדברים אפילו על לשים את הטלפון הסלולרי על שקט ולהחביא אותו עמוק בתיק, כדי שחס וחלילה לא תתפתו להציץ בו, כי נראה לנו שזה לגמרי מובן מאליו. אנחנו מדברים על כל סיטואציה אחרת במהלך הטסט, שבמהלכה החלטתם משום מה להוריד יד אחת מההגה. בקיצור: שתי הידיים צריכות להיות על ההגה לאורך כל המבחן.

5. זכות קדימה בצומת. ברוב הצמתים, נכון, יש רמזור שיעשה לכם סדר בחיים ויגלה לכם בדיוק מתי לעצור ומתי לנסוע. אבל מה קורה כאשר אתם מגיעים לצומת שבו אין רמזור? במקרה כזה, אתם חייבים לדעת למי מגיעה זכות קדימה.

6. נהיגה מהירה מדי לתנאי מזג האוויר. אז נכון, למדתם בתיאוריה שהמהירות המקסימלית בדרך עירונית היא 50 קמ"ש, ובדרך בינעירונית – 80 קמ"ש. כל הכבוד. אולם מה קורה אם הטסט שלכם נופל על יום גשום במיוחד, או על בוקר ערפילי, שמקשה על הראייה? במקרה כזה, עליכם להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי מזג האוויר, ולנהוג באחריות ובזהירות.

7. נהיגה איטית מדי. בסעיף הקודם דיברנו על נהיגה מהירה מדי, אולם גם נסיעה איטית מדי, כזו שמעכבת את התנועה וגורמת למטרד על הכביש, עלולה להכשיל אתכם בטסט.

8. זגזוג בנתיבים בתוך צומת. סטייה מנתיב הנסיעה בכלל, ובצומת בפרט, היא עבירת תנועה מסוכנת ואסורה, שעלולה להיות הגורם המכשיל שלכם בטסט.

9. אי שמירת מרחק. שמרו מרחק ביטחון מהרכב שלפניכם, ואל תיצמדו אליו.

10. חנייה לא מוצלחת. מתקשים לחנות בין שתי מכוניות? או אפילו לצד מדרכה פנויה לחלוטין? כדאי שתשתפרו. אף אחד לא מצפה שתתמרנו בקלילות ותיכנסו בצורה מושלמת בניסיון הראשון, אולם אם תחנו בצורה כזאת שעלולה לפגוע ברכב אחר, או תעלו על המדרכה, אתם בהחלט עלולים למצוא את עצמכם נדרשים למבחן נוסף.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם