10 סיבות מצוינות לאמץ חתול

שוקלים לאמץ חיית מחמד? מתלבטים אם לאמץ כלב או לאמץ חתול? אנחנו כמובן לא יכולים להכריע בין השניים, כיוון שאנחנו מאוהבים גם בכלבים וגם בחתולים, ולא מבינים בכלל למה צריך לבחור ביניהם. אבל אם אתם בכל זאת עורכים מחקר קטן משלכם, הנה כמה סיבות מצוינות במיוחד לאמץ חתול.

1. עם מספרים לא מתווכחים. חתול, למקרה שלא ידעתם, הוא חיית המחמד הפופולארית בעולם (ואנחנו מדברים על החיים האמיתיים, לא על סרטונים מצחיקים ביוטיוב).  ליתר דיוק, מספר החתולים הביתיים ברחבי העולם נאמד בלא פחות מ-600 מיליון (!), ובמלים אחרות: 600 מיליון בעלי חתולים אינם טועים.

2. לא צריך להוציא אותם
. בינינו ורק בינינו? אנחנו כאמור משוגעים על כלבים, אבל להוריד אותם שלוש פעמים ביום, 365 ימים בשנה, יכול להיות קצת תיק לפעמים. חתול, לעומת זאת, לא יגרור אתכם לטיולים בשרב או בגשם. אתם יכולים לאפשר להם לצאת לגינה אם יש לכם כזאת, או לצאת איתם לטיול ברצועה רק בשביל הכיף (תתפלאו, יש חתולים שישמחו לטיול כזה), אבל רוב החתולים לא יוצאים מהבית כלל. כל מה שתצטרכו לספק להם הוא ארגז חול, והם כבר יידעו לבד מה לעשות איתו. רק הקפידו לנקות את החול לעתים קרובות, כי אף אחד לא אוהב שירותים מלוכלכים – וזה כולל גם חתולים.

3. הם שופעים אהבה. לחתולים, למרבה הצער, יצא שם של יצורים סנוביים וכפויי טובה, שלא מפגינים אהבה לבעליהם. ובכן, כל בעל חתול יוכל לומר לכם שמדובר בקשקוש מוחלט. האמת היא שחתולים מפגינים אהבה וחיבה, הם רק לא עושים את זה בדיוק כמו כלבים. בכלל, כל השוואה בין חתולים לכלבים חוטאת לשניהם. מדובר בבעלי חיים ממשפחות שונות, עם מאפיינים שונים. בקיצור, חתולים מפגינים אהבה ועוד איך – הם רק עושים את זה מתי ואיך שמתחשק להם.

4. הם עצמאיים בשטח. לעומת כלבים, שסובלים מבדידות כאשר הם נשארים שעות ארוכות לבד בבית, חתולים הם חיות עצמאיות מטבען, ויכולים להישאר גם יום שלם לבדם. עם זאת, אין להשאיר אותם לבדם יותר מדי זמן. אם אתם עוזבים את הבית ליותר מיום-יומיים מקסימום, דאגו לקט סיטר (כלומר, בייבי סיטר של חתולים) או לפנסיון מותאם לחתולים. גם החתולים העצמאיים ביותר יחושו נטושים אם יישארו לבדם זמן רב מדי.

5. הם מבדרים את עצמם. בניגוד לכלבים, שנוטים להשתעמם אם לא משחקים או מפעילים אותם, חתולים אין שום צורך להפעיל. הם כמובן ייהנו מאד לשחק אתכם, אך גם אם לא – הם יעסיקו את עצמם לבד. עבור חתול, כל חוט, אריזת נייר מרשרשת שנמצאה על הרצפה יכולים להוות משחק נהדר. אם תסדרו להם מקום נוח לרבוץ בו ליד חלון או מרפסת, הם יוכלו לבלות בו שעות בהשקפה על השכונה.

6. הם מצחיקים. במיוחד כשהם קטנים, אבל גם אחר כך. הם ישנים או יושבים בתנוחות מוזרות, הם מוצאים לעצמם מקומות מסתור משונים, הם "מדברים" לפעמים, אתכם או עם הנוף שנשקף מהחלון. בקיצור, הם פשוט משפרי מצברוח טבעיים. 

7. הם מדבירים טבעיים. רוב החתולים, גם המבוייתים והמפונקים ביותר, יתקשו להתעלם מחרק או עכבר שעובר לידם. כטורפים מובהקים, חתולים הם מדבירים טבעיים של תיקנים, לטאות, עכברים ושאר מזיקים המעוררים בהם את יצר הציד. החתול הפרטי שלנו אף העיר אותנו בוקר אחד בחזה נפוח מגאווה עם "מתנה" מיוחדת – ציפור קטנה שצד במרפסת. תהא מנוחתה עדן.

8. הם תורמים לבריאותכם. וזו לא סתם קלישאה. מחקרים הוכיחו, כי ילדים שגדלים עם בעל חיים פרוותי (כלב או חתול) נוטים לסבול פחות מאסטמה ומאלרגיות. כמו כן, הוכח כי ליטוף חיית המחמד מגבירה את רמת הסרוטנין בדם, גורמת לתחושה מרגיעה. ובקיצור: חתולים, כמו חיות מחמד אחרות, הם סוג של תרופה טבעית נגד דיכאון.

9. לא צריך לרחוץ אותם. חתולים לא מחבבים מים, בלשון המעטה, ולא מומלץ לרחוץ אותם כלל אלא אם הם הצליחו להתפלש במשהו מסריח במיוחד, או להדביק משהו לפרווה. למרבה הנוחות, הם דואגים לנקות את עצמם באמצעות הלשון, ויכולים לבלות שעות ארוכות בליקוק הפרווה. בקיצור, מטלה אחת פחות עבורכם כבעלים.

10. הם הפרטנרים המושלמים להתכרבלות. הם קטנים, פרוותיים, נקיים, מגרגרים, אוהבים ליטופים, מחממים את המיטה ויש להם השפעה מרגיעה ונעימה – האם יש יצור מושלם מזה להתכרבל איתו בלילה? נכון שבעלים מפונקים במיוחד עלולים להירתע בשל השיערות, אבל אם תשאלו אותנו, זה כל כך שולי… אפשר לעבור על המיטה עם גלגלת, לשאוב מצעים ולהחליף אותם לעתים קרובות. מחיר קטנטן לשלם עבור לילה מתוק ומלא גרגורים.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם