6 כללי זהירות למפגשים באמצעות האינטרנט

הכרתם מישהו אונליין, ואתם עומדים להיפגש אתו פנים אל פנים? לא משנה מהן הנסיבות – בין אם מדובר בפגישה רומנטית או פגישה לצורך עסקה (כמו מכירת מכונית) – מומלץ תמיד לנקוט כמה אמצעי זהירות חשובים. הנה כמה עצות שאספנו עבורכם:

1. שוחחו בטלפון לפני הפגישה. וכשאנחנו אומרים "לשוחח", אנחנו מתכוונים בדיוק לזה. שיחה קולית – לא הודעות טקסט, לא צ'ט ולא מיילים. כך תוכלו לוודא מיד שמדובר בקול שאתם מצפים לו – גבר, אישה, ילד וכו'. אם אדם מסרב לדבר אתכם בטלפון לפני הפגישה, ומבקש להסתפק בהודעות כתובות בלבד, מדובר בסימן מעורר חשד.

2. שימו לב לבקשות חריגות, ובראשן שיחות באמצעות מצלמת רשת או שליחת תמונות. כל בקשה שגורמת לכם אי נוחות – ואפילו הקלה ביותר – אמורה להדליק נורה אדומה.

3. חפשו את האדם בפייסבוק. או בגוגל או באינסטגרם או בלינקד-אין או בכל רשת חברתית אחרת. לרוב האנשים יש פרופיל ברשת חברתית אחת לפחות. הצצה בחשבון הפייסבוק (בהנחה שמדובר בזר שעדיין אינו חבר שלכם), יכולה לעזור לכם לוודא שהפרופיל תואם את הפרטים הבסיסיים שיש לכם אודות אדם (כמו תמונות, גיל, מקום מגורים וכו'). אין לו חשבון פייסבוק או שום זכר ברשת חברתית אחרת? אל תתביישו לשאול למה.

4. היפגשו תמיד במקום ציבורי.  גם כאן, אין זה משנה אם מדובר בפגישה עיוורת דרך אתר היכרויות, או בפגישות למטרות מכירה או קנייה דרך אתר מודעות. בפעם הראשונה שאתם פוגשים אדם שהכרתם אונליין, אל תלכו לביתו או תזמינו אותו אליכם. אם לא מדובר בפגישה רומנטית, מומלץ לבקש מאדם נוסף שיתלווה אליכם.

5. ספרו למישהו. עדכנו חבר או בן משפחה שאתם הולכים לפגישה עם אדם שפגשתם ברשת. תנו לו את כל הפרטים על אותו אדם, כולל מספר הטלפון. ליתר ביטחון, אתם גם יכולים לבקש שאותו אדם יתקשר אליכם בשעה מסוימת, על מנת לוודא שאתם בסדר. אם אתם מתחת לגיל 18, התייעצו עם ההורים ושתפו אותם בפרטי הפגישה המתוכננת.

6. אל תתביישו לחתוך. נפגשתם עם אותו אדם במקום ציבורי והוא עורר את חשדכם, או התנהג בצורה מוזרה או פוגענית? אל תתעלמו מסימני האזהרה ואל תתביישו להיפרד ממנו וללכת באותו רגע.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משום סוג

אהבתם את המאמר? שתפו

פייסבוק
ווטסאפ
טוויטר
טלגרם